Hivatásos vagy szolgálati célú kishajó-vezetői képzés

Térkép betöltése...

IDŐPONT:
19/04/2019 - 21/04/2019

HELYSZÍN:
Kenese Marina-Port

Képzés díja:110.000 Ft
Vizsga díj:81.000 Ft
Képesítés kiállítás díja:3.000 Ft

A tanfolyam 2×3  nap időtartamban, 9-18 óra között zajlik. Az elméleti és gyakorlati órák a mindenkori időjárási körülmények figyelembe vételével kerülnek megtartásra.

Szolgálati célú kisgéphajó-vezető: a képesítés azok számára ajánlott, akik szolgálati célból fognak kisgéphajót vezetni. Szolgálati célúnak a vízi-rendészeti, határőrizeti, vám- és pénzügyőri,  katasztrófavédelmi, környezetvédelmi, természetvédelmi, hajózási, vízügyi, vízi-, tűzoltási-, műszaki   mentési, és a honvédelmi célú hajóvezetés minősül. Kisgéphajónak a 20 méter hajótesthossz alatti, maximum 12 fő befogadására alkalmas gépi meghajtású hajót nevezzük.

Hivatásos kisgéphajó és vitorlás kishajó-vezető: a képesítés azok számára ajánlott, akik kishajót anyagi ellenszolgáltatás ellenében fognak vezetni. (például: oktatók, szkipperek, vízitaxizók) Kisgéphajónak a 20 méter hajótesthossz alatti, maximum 12 fő befogadására alkalmas, gépi meghajtású hajót, vitorlás kishajónak pedig a 20 méter hajótesthossz alatti, vitorlával meghajtott hajót nevezzük.

A tanfolyamra történő jelentkezés feltételei

– Betöltött 18. életév – Alapfokú iskolai végzettség igazolása (bizonyítvány másolat) – Kishajó vezetésére szóló orvosi alkalmasság igazolása (listán szereplő orvostól, lehet a Hajóskönyvben) – Kitöltött jelentkezési lap

– Személyi igazolvány (külföldi esetén útlevél) bemutatása – Korábban megszerzett hajózási képesítés bemutatása és/vagy leadása (a felmentések miatt kell)

– Hajós szolgálati könyv